04
2016

PIERWSZY RAZ W KLUBIE – MINI PRZEWODNIK

Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie masz pojęcia jak odnaleźć się w siłowni? Przy pierwszej wizycie masz ochotę uciec, bo nie wiesz co ze sobą począć, a wszyscy dookoła zdają się patrzeć tylko na Ciebie? Nie martw się, to normalne – ten facet z bicepsem wielkości twojej głowy też kiedyś był w tej sytuacji. 😉 Poniżej dowiesz się co zrobić, żeby pierwsze treningi przyszły z łatwością i mniejszą ilością stresu.

JUST TAKE IT EASY

Przy pierwszej wizycie daj sobie czas na aklimatyzację. Rozejrzyj się. Sprawdź na spokojnie gdzie są szatnie, poznaj rozkład urządzeń i pamiętaj – kto pyta, nie błądzi! Przy tym rekonesansie zapewne stwierdzisz, że wszyscy na Ciebie patrzą i mają zdecydowanie bardziej profesjonalny outfit. To naturalne, że czasem ktoś na Ciebie spojrzy, nie oznacza to, że jest coś z tobą nie tak. Na siłowni ludzie starają się na siebie nie gapić, ty też przestrzegaj tej zasady. Jeżeli o ubranie chodzi, to najważniejsze jest, żeby było wygodne i praktyczne – na wypasione ciuchy przyjdzie pora, póki co skup się na treningu. No właśnie! Czas na pierwszy trening!

PIERWSZY TRENING

Ubierz się w wygodne sportowe ubranie, weź ze sobą wodę i jeden z dwóch ręczników – ten do ocierania potu. Na początku nie będzie szło Ci tak dobrze jak w wyobrażeniach. Nie przejmuj się, jeżeli już nie dajesz rady, możesz spokojnie dać sobie chwilę wytchnienia. Chcesz zrezygnować, bo nie wiesz jak działają te wszystkie urządzenia? Nie poddawaj się, zapytaj trenera albo kogokolwiek, kto nie wygląda na bardzo zajętego – bardziej doświadczony kolega na pewno poczuje się dobrze, gdy doradzi świeżakowi – przy okazji, może uda Ci się kogoś poznać. No dobra, ale co jeśli mimo wszystko nie wiesz co robić w ramach treningu? To proste! Skorzystaj z pomocy trenera personalnego albo treningów grupowych.

TRENERZY PERSONALNI I TRENINGI GRUPOWE

Najlepszym rozwiązaniem dla osoby bez doświadczenia jest zainwestowanie w trenera personalnego. Dzięki temu zyskasz:

  • treningi pod okiem profesjonalisty indywidualnie dopasowane do Ciebie i celu, który chcesz osiągnąć
  • rozpisaną dietę, która jest konieczna dla osiągnięcia celu
  • motywację, trener nie pozwoli Ci na lenistwo
  • wsparcie merytoryczne, dzięki trenerowi dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na poszczególnych urządzeniach
  • towarzystwo, trenerzy personalni są stałymi bywalcami siłowni, ich towarzystwo to dobra droga do tego, by stać się częścią społeczności

Jeżeli nie możesz albo nie chcesz korzystać z usług trenera personalnego, to jeszcze nic straconego! Treningi grupowe są świetną alternatywą. Postaw sobie cel, a później przeczytaj opisy treningów – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są zawsze przez profesjonalnego instruktora, którego można poprosić o chwilę uwagi i rozwianie wątpliwości, a same treningi dopasowywane są do poziomu grupy. Jeżeli nie nadążasz, to się nie przejmuj, ćwicz swoim tempem, a w odpowiednim momencie daj znać instruktorowi, że nie dajesz rady, na pewno weźmie to pod uwagę.

Teraz już na pewno sobie poradzisz, tylko pamiętaj – nie poddawaj się i nie bój pytać.

Drodzy Klubowicze,

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich trudna i zaskakująca. Walczyliśmy do ostatniej chwili o bezpieczne warunki do ćwiczeń dla Was, o możliwość prowadzenia zajęć przez naszych Trenerów, Instruktorów i cały Zespół, a także o odpowiednie przygotowanie całego StepOne na najbliższe tygodnie.

Niestety niezależne od nas okoliczności sprawiają, że nasze obiekty będą zamknięte aż do odwołania – liczyliśmy się z taką decyzją. Dlatego też dziękujemy Wam za wsparcie, cierpliwość i zrozumienie,  a przede wszystkim za odpowiedzialne podejście do ćwiczeń i treningów w naszych klubach.

Zapewniamy Was, że w nadchodzących dniach będziemy kontynuować pracę, by za jakiś czas móc znowu otworzyć nasze obiekty dla Was.

Tymczasem zachęcamy Was gorąco do dbania o siebie i Waszych bliskich oraz do podejmowania aktywności w warunkach domowych, o ile pozwala Wam na to Wasze zdrowie. Już wkrótce będziemy Was wspierać. Jesteśmy w kontakcie… i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się online :)

Zespół StepOne