05
2016

Dlaczego warto być „fit”?

„Fit” to słowo coraz bardziej popularne i już powszechnie znane. Wiadomo, że można być fit, ale co to właściwie oznacza i po co być fit?

Wygląd
Nikt chyba przeczyć nie będzie, że warunkiem koniecznym, by być Fit jest wygląd, a dokładniej sylwetka dopasowana do obecnego kanonu wysportowanego piękna. Oczywiście każdy sam wybiera sobie konkrety cel, który chce osiągnąć w tym zakresie. Wedle mainstreamu jednak Fit kobieta jest przede wszystkim szczupła, ma płaski brzuch z delikatnie zarysowanymi mięśniami, krągłości pośladków powinny być nieprzesadnie zaznaczone, ale przede wszystkim wytrenowane, by zachować jędrność. Fit mężczyzna również powinien być szczupły, jednak o wiele istotniejsza jest w tym przypadku masa mięśniowa. Powinna ona być wyraźnie widoczna i świetnie wyrzeźbiona, przestaje być modny jednak zbyt duży przerost masy mięśniowej na rzecz sylwetki crossfitowego wojownika. Istotą tej sylwetki jest kształt trójkąta zwężającego się ku dołowi – szerokie barki i węższy pas oraz biodra. W przypadku mężczyzn niezmiennie w modzie jest również sześciopak, czyli mocno wyrzeźbione mięśnie brzucha.
Dzięki wyglądowi na pierwszy rzut oka widać, czy ktoś jest Fit, czy nie. Pojawia się jednak pytanie, czy wygląd to wszystko co zawiera się w byciu Fit?

Zdrowy tryb życia
Wygląd, który sprawia, że osoby fit są atrakcyjne może być celem. Najważniejsze jest jednak to, że jest on efektem zdrowego trybu życia. Na ten składa się aktywność fizyczna i intelektualna, właściwe odżywianie i odpowiedni czas poświęcony na wypoczynek. Każdy kto przestrzega tych zasad będzie nie tylko świetnie wyglądać, ale również wyśmienicie się czuć i mieć ogromne pokłady energii do działania – sprzyja to też niewątpliwie dłuższemu życiu. Każdy kto zaznał tego stanu ma ochotę podzielić się tym z innymi, a to prowadzi nas do ostatniego aspektu, który sprawia, że bycie fit, to nie tylko wygląd i zdrowy tryb życia, ale styl bycia w ogóle.

Pokaż, że jesteś Fit!
Niektórzy kpią sobie, że ktoś chodzi na siłownię tylko po to, żeby wrzucić zdjęcie do mediów społecznościowych – osoba ta najprawdopodobniej właśnie przed komputerem spędza najwięcej swojego czasu. Zdrowemu trybowi życia towarzyszy wiele zalet, bywają jednak też momenty ciężkie, kiedy najzwyczajniej się nie chce. Ma się ochotę posiedzieć, obejrzeć film i zjeść burgera. Dlatego też osoby fit potrzebują motywacji. Tym właśnie jest możliwość pochwalenia się osiągniętymi na siłowni efektami przez udostępnienie zdjęcia w Internecie. Trochę miłych słów od znajomych w komentarzach stanowi jeszcze silniejszy impuls do dalszego działania. Przy okazji może uda się namówić kogoś innego do aktywności, która jak wiadomo, może przysporzyć tej osobie wiele dobrego.

Bądź Fit!
Na bycie Fit składa się wiele elementów, do tych wymienionych możnaby jeszcze pewnie sporo dodać. Warto pamiętać, że ani sama dieta, ani tym bardziej same zdjęcia na Facebook’u nie sprawią, że będziesz Fit. Bądź aktywny, jedz zdrowo, poświęcaj czas na wypoczynek – traktuj swoje ciało, jakby było najcenniejszym skarbem – wtedy będziesz Fit!

Drodzy Klubowicze,

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich trudna i zaskakująca. Walczyliśmy do ostatniej chwili o bezpieczne warunki do ćwiczeń dla Was, o możliwość prowadzenia zajęć przez naszych Trenerów, Instruktorów i cały Zespół, a także o odpowiednie przygotowanie całego StepOne na najbliższe tygodnie.

Niestety niezależne od nas okoliczności sprawiają, że nasze obiekty będą zamknięte aż do odwołania – liczyliśmy się z taką decyzją. Dlatego też dziękujemy Wam za wsparcie, cierpliwość i zrozumienie,  a przede wszystkim za odpowiedzialne podejście do ćwiczeń i treningów w naszych klubach.

Zapewniamy Was, że w nadchodzących dniach będziemy kontynuować pracę, by za jakiś czas móc znowu otworzyć nasze obiekty dla Was.

Tymczasem zachęcamy Was gorąco do dbania o siebie i Waszych bliskich oraz do podejmowania aktywności w warunkach domowych, o ile pozwala Wam na to Wasze zdrowie. Już wkrótce będziemy Was wspierać. Jesteśmy w kontakcie… i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się online :)

Zespół StepOne