10
2016

5 powodów, dlaczego powinieneś namówić na ćwiczenia swoich znajomych

Wspólne dbanie o kondycję to naprawdę świetny pomysł na urozmaicenie swoich dotychczasowych znajomości. Dlaczego? Uzasadniamy to w pięciu punktach!

1. Rozwój relacji

Pomyśl sobie, że Twoi znajomi, z którymi dotychczas spędzałeś/aś czas na wiele różnych sposobów, wraz z Tobą wybierają się do klubu fitness. Wasza znajomość przeniesie się w ten sposób na wyższy poziom i będzie was łączyć znacznie więcej: przybywa wam kolejny temat do rozmowy, a także kolejny element życia, w którym możecie lepiej się porozumieć – w końcu nikt tak nie zrozumie dbających o formę jak inni dbający o formę.

2. Wzajemne wsparcie

Są takie dni, kiedy się nie chce ćwiczyć, prawda? To właśnie w takich przypadkach przydaje się pomocna dłoń bliskich osób, które mogą Cię wyciągnąć z łóżka w przypadku kryzysu motywacji, a także delikatnie i żartobliwie Cię „zaszantażować”, mówiąc, że jeśli nie pójdziesz na siłownię, to nie chcą Cię więcej znać 😉 I odwrotnie – to Ty możesz im pomóc, jeśli zwątpią w swoje możliwości i nie będą pewni, czy dalej poświęcać swój czas na ćwiczenia. W końcu na tym polega przyjaźń!

3. Poczucie dumy

Wyobraź sobie, że po Twoich długich namowach zaczynasz wybierać się z grupą przyjaciół na siłownię. Część osób z tego grona się wykrusza, zdarza się. Ale część trwa w postanowieniu, aby dbać o siebie, stopniowo rozwija swoje umiejętności i z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej – a to wszystko dzięki Tobie! Czy to nie powód do dumy? Oczywiście nie jest to moment porównywalny do tego, gdy widzisz pierwsze kroki swojego dziecka, ale czy mimo wszystko Ciebie to nie raduje?

4. Dbanie o zdrowie

W zasadzie od tego powinniśmy zacząć. Dobry przyjaciel przejmuje się tym, czy jego kumple dbają o swoje zdrowie i czy chcą dobrze wyglądać. Proponując swojej ekipie wspólny wypad na siłownię pokazujesz, że zależy Ci na tym, aby wszystko było okej, aby prezentowali się jak najlepiej oraz żeby wasza relacja trwała jak najdłużej bez żadnych przeszkód w postaci problemów zdrowotnych czy też braku kondycji.

5. Dobra zabawa

Zawsze jest fajnie dodać drobny element rywalizacji do relacji międzyludzkich, a treningi w klubie fitness to jeden z najlepszych sposobów, aby to uczynić. Poza tym mimo oczywistej powagi zajęć i ćwiczeń, nie raz mogą trafić się wam jakieś śmieszne momenty, chociażby wtedy, kiedy ktoś przeliczy swe siły i hantel, który chciał ambitnie ruszyć, zostanie w miejscu wraz z osobą, która chciała go podnieść. To co, następnym razem widzimy się w StepONE większą grupą?

Drodzy Klubowicze,

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich trudna i zaskakująca. Walczyliśmy do ostatniej chwili o bezpieczne warunki do ćwiczeń dla Was, o możliwość prowadzenia zajęć przez naszych Trenerów, Instruktorów i cały Zespół, a także o odpowiednie przygotowanie całego StepOne na najbliższe tygodnie.

Niestety niezależne od nas okoliczności sprawiają, że nasze obiekty będą zamknięte aż do odwołania – liczyliśmy się z taką decyzją. Dlatego też dziękujemy Wam za wsparcie, cierpliwość i zrozumienie,  a przede wszystkim za odpowiedzialne podejście do ćwiczeń i treningów w naszych klubach.

Zapewniamy Was, że w nadchodzących dniach będziemy kontynuować pracę, by za jakiś czas móc znowu otworzyć nasze obiekty dla Was.

Tymczasem zachęcamy Was gorąco do dbania o siebie i Waszych bliskich oraz do podejmowania aktywności w warunkach domowych, o ile pozwala Wam na to Wasze zdrowie. Już wkrótce będziemy Was wspierać. Jesteśmy w kontakcie… i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się online :)

Zespół StepOne